Mrs. America (4/9)

(Mrs. America: Betty)

serial obyczajowy USA 2020   od 16 lat
Występują:Cate Blanchett, Rose Byrne, Sarah Paulson, Margo Martindale
Reżyseria:Amma Asante
W skrócie:Ku niezadowoleniu Phyllis Sąd Najwyższy uznaje prawo aborcyjne popierane przez feministki. Stop ERA rośnie jednak w siłę i przyciąga uwagę mediów. Betty Friedan postanawia rozprawić się ze Schlafly.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W Stanach Zjednoczonych nadchodzi czas zmian. Feministki drugiej fali, a wśród nich Gloria Stein (Rose Byrne), Betty Friedan (Tracey Ullman), Shirley Chisholm (Uzo Aduba), Bella Abzug (Margo Martindale) oraz Jill Ruckelshaus (Elizabeth Banks), walczą o wprowadzenie poprawki do konstytucji. Postulują o równe prawa dla każdego obywatela niezależnie od jego płci. Jednak nie wszystkim kobietom podoba się ten pomysł. Phyllis Schlafly (Cate Blanchett), przewodnicząca konserwatywnego środowiska, zamierza nie dopuścić do zmian. Serial przedstawiający prawdziwą historię konfliktu lat. 70., który zapoczątkował utworzenie organizacji Moral Majority.

W tym odcinku

Ku niezadowoleniu Phyllis Sąd Najwyższy uznaje prawo aborcyjne popierane przez feministki. Stop ERA rośnie jednak w siłę i przyciąga uwagę mediów. Betty Friedan postanawia rozprawić się ze Schlafly, którą uznaje za zagrożenie, i nie pozwolić jej zablokować poprawki ERA. Próbuje namówić do tego Glorię i Bellę, ale napotyka opór.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także