Mroczne tajemnice nazistów: Tajna broń (6)

(Nazi World War Weird: Secret Flea Bomb)

serial dokumentalny Singapur 2016   od 16 lat
W skrócie:Nalot na Pearl Harbor zszokował Amerykanów. W ciągu jednego dnia zginęło 2335 żołnierzy. W reakcji na atak Kongres USA wypowiedział 8 grudnia 1941 roku wojnę Japonii, a potem III Rzeszy i Włochom.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ponad siedemdziesiąt lat po zakończeniu drugiej wojny światowej wciąż krążą opowieści o zdarzeniach z tamtego okresu. Brytyjski historyk dr Sam Willis oraz badacz miejski Robert Joe łączą siły, by wspólnie ustalić fakty. Razem zajmą się naprawdę niezwykłymi wątkami. Przeanalizują raporty o nazistach fascynujących się okultyzmem, doniesieniami o zaginionym pociągu przewożącym złoto czy też zweryfikują pogłoski o krokodylu polującym na ludzi. Wyjaśniają zagadki z przeszłości, by przekonać się, że prawda może być dużo dziwniejsza od fikcji.

W tym odcinku

7 grudnia 1941 roku Japończycy zaskoczyli Amerykanów, atakując ich bazę marynarki wojennej i lotnictwa Pearl Harbor na Hawajach. W konsekwencji Stany Zjednoczone przystąpiły do drugiej wojny światowej. Podczas gdy oddziały wojska zmobilizowano do walki, naród amerykański obawiał się ataku na własnej ziemi. Historyk Sam Willis i eksplorator miejski Robert Joe razem szukają odpowiedzi na pytanie, czy Japończycy naprawdę dysponowali tajną bronią, która mogłaby zagrozić mieszkańcom USA.

Zobacz także