Mroczne tajemnice nazistów: Armia na dopalaczach (2)

(Nazi World War Weird: Hitler's Meth Heads)

serial dokumentalny Singapur 2016   od 16 lat
W skrócie:Robert Joe i dr Sam Willis odkrywają, że tajną bronią Wehrmachtu w 1940 roku mógł być środek odurzający i dopingujący. Wysoce prawdopodobne, że sprawdził się on w taktyce zmasowanego uderzenia.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ponad siedemdziesiąt lat po zakończeniu drugiej wojny światowej wciąż krążą opowieści o zdarzeniach z tamtego okresu. Brytyjski historyk dr Sam Willis oraz badacz miejski Robert Joe łączą siły, by wspólnie ustalić fakty. Razem zajmą się naprawdę niezwykłymi wątkami. Przeanalizują raporty o nazistach fascynujących się okultyzmem, doniesieniami o zaginionym pociągu przewożącym złoto czy też zweryfikują pogłoski o krokodylu polującym na ludzi. Wyjaśniają zagadki z przeszłości, by przekonać się, że prawda może być dużo dziwniejsza od fikcji.

W tym odcinku

Historyk Sam Willis i eksplorator miejski Robert Joe odkrywają prawdę o przeprowadzonym w maju 1940 roku zwycięskim niemieckim szturmie na belgijską twierdzę Eben-Emael, najpotężniejszą grupę warowną tamtych czasów. Okazuje się, że oprócz genialnej strategii wojny błyskawicznej przewagę nazistom zapewniał jeszcze jeden czynnik. Sekretną bronią Niemców był podawany żołnierzom silny narkotyk, który obecnie funkcjonuje pod nazwą metamfetaminy.