Mroczne materie (5/8)

Mroczne materie (5/8)

(His Dark Materials: The Lost Boy)

serial fantasy Wielka Brytania 2019   od 12 lat
Występują:Dafne Keen, Ruth Wilson, James McAvoy, Lin-Manuel Miranda
Reżyseria:Otto Bathurst
W skrócie:Aletheiometr ukazuje Lyrze tajemniczą wioskę. Dziewczyna czuje, że musi się tam udać. John Faa niechętnie udziela zgody. Lyra wyrusza na grzbiecie Iorka. Niedźwiedź wyznaje jej, że został wygnany.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Świat pozostaje pod kontrolą Magisterium - grupy religijnych fanatyków. Tylko tajemnicza Północ jest wolną krainą. Zwierzęta dzielą się na dwa gatunki; pancernych niedźwiedzi oraz dajmonów, które pojawiają się przy człowieku od jego narodzin i są z nim aż do śmierci. Wygląd stworzenia początkowo może się zmieniać; jest bowiem odbiciem osobowości swojego ludzkiego towarzysza. W końcu jednak przyjmuje ostateczną formę. Lyra Belacqua (Dafne Keen) rusza na poszukiwanie swojego najlepszego przyjaciela, który niespodziewanie znika bez śladu. Dziewczyna dowiaduje się o istnieniu spisku powiązanego z porwaniami dzieci. Wkrótce też spróbuje odkryć, na czym polega tajemnicze zjawisko nazywane Pyłem. Serial jest adaptacją trzyczęściowego cyklu fantasy Philipa Pullmana o tym samym tytule.

W tym odcinku

Aletheiometr ukazuje Lyrze tajemniczą wioskę. Dziewczyna czuje, że musi się tam udać, choć nie wie, co w niej zastanie. John Faa w końcu niechętnie udziela swojej zgody. Lyra wyrusza na grzbiecie Iorka. Niedźwiedź wyznaje jej, że został wygnany i pozbawiony tytułów, ponieważ zabił swojego pobratymca. Twierdzi też, że Lord Asriel nie ma szans przechytrzyć jego plemienia i uciec. Ojciec Coram wreszcie spotyka się z Serafiną. Kobieta mówi mu, że czarownice od tysięcy lat wiedzą o istnieniu równoległych światów. Tymczasem w jednym z nich Will opiekuje się swoją chorą psychicznie matką. Nie wie, że kobieta ma rację i naprawdę są obserwowani. Lyra dociera na miejsce i odkrywa coś przerażającego.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także