Mroczne materie (4/8)

Mroczne materie (4/8)

(His Dark Materials: Armour)

serial fantasy Wielka Brytania 2019   od 12 lat
Występują:Dafne Keen, Ruth Wilson, James McAvoy, Lin-Manuel Miranda
Reżyseria:Otto Bathurst
W skrócie:Gipcjanie starają się uzyskać pomoc od czarownic. Lyra udowadnia przed Konsulem, że naprawdę potrafi korzystać z aletheiometru. Próbuje skłonić niedźwiedzia Iorka, by wyruszył z nimi w głąb Północy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Świat pozostaje pod kontrolą Magisterium - grupy religijnych fanatyków. Tylko tajemnicza Północ jest wolną krainą. Zwierzęta dzielą się na dwa gatunki; pancernych niedźwiedzi oraz dajmonów, które pojawiają się przy człowieku od jego narodzin i są z nim aż do śmierci. Wygląd stworzenia początkowo może się zmieniać; jest bowiem odbiciem osobowości swojego ludzkiego towarzysza. W końcu jednak przyjmuje ostateczną formę. Lyra Belacqua (Dafne Keen) rusza na poszukiwanie swojego najlepszego przyjaciela, który niespodziewanie znika bez śladu. Dziewczyna dowiaduje się o istnieniu spisku powiązanego z porwaniami dzieci. Wkrótce też spróbuje odkryć, na czym polega tajemnicze zjawisko nazywane Pyłem. Serial jest adaptacją trzyczęściowego cyklu fantasy Philipa Pullmana o tym samym tytule.

W tym odcinku

Gipcjanie starają się uzyskać pomoc od czarownic. Lyra udowadnia przed Konsulem, że naprawdę potrafi korzystać z aletheiometru i to bez pomocy ksiąg. Próbuje skłonić niedźwiedzia Iorka, by wyruszył z nimi w głąb Północy. Ten nie chce się zgodzić - przedstawiciele Magisterium podstępem odebrali mu pancerz. Dziewczynka zamierza go odzyskać. Zawiera znajomość z aeronautą Lee Scoresbym, dawnym przyjacielem niedźwiedzia, który przybył do miasteczka, by go odnaleźć. Tymczasem Marisa zjawia się w Magisterium. Kardynał chce odsunąć ją od działania, ale kobieta składa mu nieoczekiwaną ofertę. Okazuje się, że udało jej się uwięzić Lorda Asriela. Otrzymuje zgodę na skorzystanie z artefaktu - pyta, kim naprawdę jest Lyra.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)