Motodrama

Motodrama

6.9/10 6.3/10
KOMEDIA OBYCZAJOWA Polska 1971   od 12 lat
Występują:Jacek Fedorowicz, Bohdan Łazuka, Krystyna Sienkiewicz, Jerzy Dobrowolski
Reżyseria:Andrzej Konic
W skrócie:Jacek przez przypadek wygrywa zawody motocrossowe i staje się idolem. Zyskuje sławę i serce Krysi. Problem w tym, że nie ma prawa jazdy.
Jacek Fedorowicz jako sportowiec mimo woli, który robi zawrotną karierę. Jest zabawnie, ale gdy przychodzi pora na dydaktykę, czar pryska. Niestety.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Urzędnik pocztowy Jacek (Jacek Fedorowicz), zapalony wędkarz, poświęca każdą wolną chwilę swej pasji. Pewnego dnia nad rzeką odbywają się zawody motocrossowe. W wyniku dziwnego zbiegu okoliczności Jacek wsiada na motocykl i wygrywa wyścig. Od tej chwili staje się idolem kibiców. Zwyciężając w kolejnych zawodach, zyskuje coraz większą sławę, bogactwo, zaszczyty i serce Krysi (Krystyna Sienkiewicz). Wkrótce decyduje się wziąć udział w rajdzie automobilowym. Stopniowo zapomina o swojej nieśmiałości i subtelności, co staje się powodem odejścia ukochanej. Wkrótce nad rzeką, gdzie zawsze łowił ryby, zatrzymuje go patrol milicyjny. Okazuje się, że sławny kierowca nie posiada prawa jazdy. Scenariusz napisał Tomasz Domaniewski, dziennikarz "Expressu Wieczornego", zawodnik crossowy i działacz sportowy. W filmie zobaczymy popisy członków wrocławskich klubów sportowych Śląsk i Sparta, którzy dublowali Jacka Fedorowicza w scenach jazdy na motocyklu. Część zdjęć powstała podczas mistrzostw świata we Wrocławiu w 1970 r.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)