Morderstwo w Orient Expressie

7.3/10 7.3/10

(Murder on the Orient Express)

FILM KRYMINALNY Wielka Brytania 1974   od 12 lat
Występują:Albert Finney, George Coulouris, Jacqueline Bisset, Ingrid Bergman
Reżyseria:Sidney Lumet
W skrócie:Rok 1935. W transkontynentalnym pociągu zostaje zamordowany milioner. Wśród pasażerów jest słynny detektyw Herkules Poirot, który podejmuje śledztwo w tej sprawie.
Agatha Christie wiecznie żywa: parada gwiazd w klasycznej fabule o Herculesie Poirot w pociągu pod batutą Sidneya Lumeta. Plus Oscar dla Ingrid Bergman.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rok 1935. Transkontynentalny pociąg Orient Express utyka w śniegu. Wśród pasażerów są m.in.: milioner Ratchett (Richard Widmark), jego asystent Hector MacQueen (Anthony Perkins) i lokaj Beddoes (John Gielgud) oraz słynny detektyw Hercules Poirot (Albert Finney). Ratchett uważa, że grozi mu niebezpieczeństwo i prosi Poirota, aby go ochraniał. Poirot odmawia. O poranku Ratchett już nie żyje. Okazuje się, że został wyjątkowo okrutnie zasztyletowany. Poirot i jego przyjaciel Bianchi (Martin Balsam) wszczynają śledztwo. Odkrywają, że zamordowany i pozostali pasażerowie są zamieszani we wstrząsającą sprawę porwania małej Amerykanki Daisy Armstrong. Sprawa jest wyjątkowo trudna, ponieważ każdy z pasażerów mógł mieć motyw, by zabić milionera. Scenariusz powstał na podstawie powieści Agathy Christie. Film otrzymał pięć nominacji do Oscara, a statuetką dla najlepszej odtwórczyni roli drugoplanowej uhonorowano Ingrid Bergman.

Nagrody

Oscar - aktorka drugoplanowa

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)