Morderstwo w Orient Expressie

Morderstwo w Orient Expressie

6.5/10 6.5/10

(Murder on the Orient Express)

DRAMAT KRYMINALNY Malta/USA 2017   od 12 lat
Występują:Kenneth Branagh, Tom Bateman, Michelle Pfeiffer, Johnny Depp
Reżyseria:Kenneth Branagh
W skrócie:Herkules Poirot podróżuje luksusowym Orient Expressem do Paryża. Nocą ginie amerykański biznesmen. Belgijski detektyw wie, że mordercą może okazać się każdy spośród jego współpasażerów.
Kenneth Branagh inscenizuje klasykę Agathy Christie i gra mistrza detektywów Herkulesa Poirota. Który z pasażerów ekskluzywnego pociągu miało powód, by zabić? Błyskotliwie stylowe.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Po rozwiązaniu kolejnej zagadki Herkules Poirot, który cieszy się opinią najskuteczniejszego detektywa na świecie, wyrusza w podróż luksusowym Orient Expressem do Paryża, skąd ma przedostać się do Anglii. Pewnej nocy w pociągu dochodzi do brutalnego morderstwa, którego ofiarą pada wpływowy amerykański biznesmen. Belgijski śledczy niezwłocznie przystępuje do wyjaśnienia kryminalnej zagadki. Mordercą może okazać się każdy spośród trzynaściorga jego współpasażerów, z których każdy skrywa własne tajemnice i myli tropy. Kolejna, po do dziś podziwianej wersji Sidneya Lumeta z 1974 roku, adaptacja klasycznej powieści kryminalnej autorstwa Agathy Christie. Tym razem na ekran przeniósł ją pięciokrotnie nominowany do Oscara Kenneth Branagh, specjalista od adaptacji Szekspirowskich dzieł, twórca m.in. "Henryka V", "Hamleta", "Thora" i "Pojedynku". W jego dopracowanym wizualnie obrazie wystąpiła plejada gwiazd, wśród których znaleźli się: Michelle Pfeiffer, Johnny Depp, Daisy Ridley, Leslie Odom Jr., Judi Dench oraz sam reżyser, który zagrał główną rolę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)