Moja noc u Maud

7.5/10

(Ma nuit chez Maud)

DRAMAT OBYCZAJOWY Francja 1969   od 12 lat
Występują:Jean-Louis Trintignant, Françoise Fabian, Marie-Christine Barrault, Antoine Vitez
Reżyseria:Eric Rohmer
W skrócie:Jean-Louis widzi piękną blondynkę i postanawia zdobyć jej względy. Niestety, brak mu odwagi. W tym czasie daje się uwieść ponętnej Maud.
Jean Louis Trintignant jako człowiek zasad, który zafascynowany piękną dziewczyną spędza u niej noc - na konwersacji, bowiem na więcej nie pozwala mu skryta miłość do nieznajomej, późniejszej żony, a obecnie - co się okaże po latach - kochanki męża jego rozmówczyni. Trzecia z opowieści moralnych Erika Rohmera, jeden z najgłośniejszych filmów mistrza.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Inżynier Jean-Louis (Jean-Louis Trintignant) jest zagorzałym, praktykującym katolikiem. Podczas jednego z nabożeństw dostrzega w kościele piękną blondynkę, Françoise (Marie-Christine Barrault). Nieznajoma wydaje mu się ideałem kobiety - ucieleśnieniem niewinności oraz wszelkich cnót. Mężczyzna postanawia zdobyć jej względy, a może nawet rękę. Niestety, na razie brakuje mu odwagi, żeby podejść do dziewczyny. W oczekiwaniu na okazję do pogłębienia relacji ze swoją wybranką Jean-Louis daje się uwieść ponętnej, świadomej swej atrakcyjności rozwódki Maud (Françoise Fabian)... Obraz jest czwartym z sześciu filmów z cyklu "Opowieści moralne". Dzieło Erica Rohmera wyróżniono licznymi nagrodami i dwiema nominacjami do Oscara.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)