Moja kolacja z Hervé

Moja kolacja z Hervé

6.3/10 7.0/10

(My Dinner with Hervé)

DRAMAT BIOGRAFICZNY USA 2018   od 12 lat
Występują:Peter Dinklage, Jamie Dornan, Mireille Enos, Andy Garcia
Reżyseria:Sacha Gervasi
W skrócie:Danny Tate (Jamie Dornan) jest dziennikarzem, który walczy o uznanie w swoim środowisku zawodowym. Pewnego razu poznaje francuskiego aktora Hervégo Villechaize'a. Znajomość zmienia życie ich obu.
Peter Dinklage jako Herve Villechaize, postać tyle rozpoznawalna, co tragiczna. Francuski aktor, a zarazem najpopularniejszy karzeł kina lat 60. i 70. XX wieku, który odebrał sobie życie, gdy miał 50 lat.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Danny Tate (Jamie Dornan) jest dziennikarzem, którzy zmaga się z codziennymi problemami, a zarazem walczy o uznanie w swoim środowisku zawodowym. Pewnego razu poznaje znanego francuskiego aktora Hervégo Villechaize'a (Peter Dinklage), który jawi się przed nim jako charyzmatyczny pewny siebie mężczyzna. Zawarta tej nocy w Los Angeles znajomość przeistacza się w szaloną przyjaźń, która nieoczekiwanie wpływa na życie ich obu. Rzut okiem na ostatnie lata życia gwiazdora, który popełnił samobójstwo w 1993 roku w wieku pięćdziesięciu lat w reżyserii Sachy Gervasiego. Przeprowadził on wywiad z Hervém tuż przed jego śmiercią.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)