Mój przyjaciel smok

6.6/10 6.7/10

(Pete's Dragon)

FILM FAMILIJNY USA 2016   od 7 lat
Występują:Bryce Dallas Howard, Oakes Fegley, Robert Redford, Wes Bentley
Reżyseria:David Lowery
W skrócie:Rzeźbiarz Meacham opowiada dzieciom o smoku mieszkającym w okolicznych lasach. Pewnego dnia strażniczka leśna Grace spotyka chłopca, który mówi jej, że jego jedynym towarzyszem jest smok Elliott.
Po sześcioletniej tułaczce w lesie osierocony chłopiec wraca między ludzi, a opiekującej się nim rodzinie wyznaje, że życie zawdzięcza swemu przyjacielowi - mieszkającemu wśród drzew smokowi.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Pan Meacham (Robert Redford), miejscowy rzeźbiarz, chętnie opowiada dzieciom o groźnym smoku, mieszkającym w lasach na zachodnim wybrzeżu Ameryki. Grace (Bryce Dallas Howard), strażniczka leśna, a zarazem córka bajarza, wątpi w prawdziwość opowieści swojego ojca. Pewnego dnia spotyka chłopca, Pete'a (Oakes Fegley), który mówi jej, że mieszka sam w lesie, a jego jedynym towarzyszem jest ogromny smok o imieniu Elliott. Kobieta postanawia przekonać się, jaka jest prawda o chłopcu i jego przyjacielu. Pełen magii i wzruszeń film stanowi remake klasycznej disnejowskiej produkcji z 1977 roku. Zdjęcia powstawały w przepięknych plenerach Nowej Zelandii, a na ekranie nie zabraknie również świetnych efektów specjalnych. W głównych rolach oglądać można kandydatkę do Złotego Globu Bryce Dallas Howard oraz Roberta Redforda, zdobywcę honorowego Oscara za całokształt twórczości. Produkcja była nominowana do Saturna - w kategorii najlepszy film fantasy - oraz do nagrody Truly Moving Picture, przyznawanej podczas festiwalu w Heartland.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)