Mocne alibi

Mocne alibi

5.0/10 5.4/10

(Le grand alibi)

THRILLER Francja 2008   od 12 lat
Występują:Miou-Miou, Lambert Wilson, Valeria Bruni Tedeschi, Pierre Arditi
Reżyseria:Pascal Bonitzer
W skrócie:Podczas jednego z weekendowych spotkań u senatora Pagesa zostaje zamordowany psychiatra Pierre Collier. Obecni uważają, że sprawczynią jest jego żona. Krąg podejrzanych szybko się poszerza.
Czytając " Niedzielę na wsi" Agathy Christie, ale zastępując Herkulesa Poirota spryciarzem francuskiej policji. Kto zastrzelił znanego psychoanalityka w rezydencji wpływowego polityka?
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Senator Henri Pages (Pierre Arditi) mieszka wraz z żoną Éliane (Miou-Miou) w pięknej posiadłości pod Paryżem. W każdy weekend para zaprasza do rezydencji grupę gości. Podczas jednego z tradycyjnych spotkań dochodzi do tragedii. Zostaje zamordowany znany kobieciarz i przyjaciel domu, psychiatra Pierre Collier (Lambert Wilson). Obecni na przyjęciu nie mają wątpliwości, że sprawczynią jest żona zabitego, Claire (Anne Consigny). Kobieta została bowiem przyłapana na miejscu zbrodni z dymiącym pistoletem w dłoni. Oczywistym jest też motyw - niewierność Colliera. Tymczasem prowadzący śledztwo porucznik Grange (Maurice Bénichou) odkrywa, że tak naprawdę na śmierci psychiatry mogło zależeć kilku osobom. Krąg podejrzanych szybko się poszerza, a należą do nich: kochanka ofiary, Esther (Valeria Bruni Tedeschi), ponętna włoska aktorka Léa Mantovani (Caterina Murino), pisarz Philippe Léger (Mathieu Demy), a także sam senator. Produkcja oparta została na motywach powieści "Niedziela na wsi" autorstwa mistrzyni kryminału, Agathy Christie. Scena pościgu stanowi zaś swoisty hołd dla "Zawrotu głowy" Alfreda Hitchcocka.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)