Młody papież (2)

Młody papież (2)

(The Young Pope)

serial obyczajowy Francja/USA/Włochy/Hiszpania/Wielka Brytania 2016   od 16 lat
Występują:Jude Law, Diane Keaton, Cécile De France, Silvio Orlando
Reżyseria:Paolo Sorrentino
W skrócie:Część z inicjatyw nowego papieża budzi u kardynała Voiella obawy o reakcję wiernych. Duchowny martwi się też sytuację polityczną Watykanu. Pius XIII zabrania rozpowszechniania swojego wizerunku.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 28 kwietnia
za 7 dni
21:55 FilmBox Premium HD
piątek, 4 maja
za 13 dni
23:25 FilmBox Premium HD

Opis

Nowo wybrany papież, Lenny Belardo (Jude Law), przyjmuje imię Piusa XIII. To pierwszy w historii Amerykanin, któremu udało się dostać na szczyt kościelnej hierarchii. Z pozoru może się wydawać, że umożliwiła mu to skuteczna strategia medialna przeprowadzona przez Kolegium Kardynalskie. Jednak w miejscu, gdzie o ludzkim życiu decydują tajemnice wiary, zwykłe prawa i mechanizmy nie znajdują zastosowania. Kościelni dostojnicy stanowią niezwykłą społeczność, a sam Pius XIII jest pełen sprzeczności: naiwny i cyniczny, konserwatywny i nowatorski, melancholijny i bezwzględny, wątpiący i pewny siebie, a ponad wszystko po prostu samotny. Ciągle poszukuje Boga, którego mógłby dać ludziom i samemu sobie. Za kamerą stanął Paolo Sorrentino (Młodość, Wielkie piękno), zdobywca Oscara. W tytułowej roli występuje dwukrotny kandydat do tej nagrody Jude Law (Grand Budapest Hotel, Morze Czarne). Oprócz niego na ekranie: zdobywczyni Oscara i dwóch Złotych Globów Diane Keaton (Kochajmy się od święta, Annie Hall), Silvio Orlando (Ojciec Giovanny), Javier Cámara (Przelotni kochankowie), Scott Shepherd (Jason Bourne), Cécile de France (seria filmów Smak życia), Ludivine Sagnier (Miłość i turbulencje), Toni Bertorelli (Włoski kochanek) oraz James Cromwell (Artysta). Serial stał się sensacją na Festiwalu Filmowym w Wenecji w 2016 roku.

W tym odcinku

Część z inicjatyw podjętych przez Piusa XIII budzi u kardynała Voiella obawy o reakcję wiernych. Duchowny martwi się również, jak działania nowego papieża wpłyną na sytuację polityczną Watykanu. Otóż Pius XIII postanawia nie pokazywać się publicznie, zabrania również rozpowszechniania swojego wizerunku. Te ustalenia decydują o przebiegu pierwszego spotkania pomiędzy Lennym a Sofią Dubois, watykańską specjalistką od marketingu.W tym czasie Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej Voiello rozpoczyna dochodzenie w sprawie przeszłości papieża. Choć kardynał początkowo nie budzi sympatii siostry Mary, zakonnica przekonuje się do niego, kiedy uświadamia sobie, że hierarcha ponad wszystkim stawia przyszłość Kościoła. Lenny pragnie, by w zarządzaniu Watykanem pomagał mu jego dawny mentor, kardynał Spencer. W powszechnej opinii to właśnie Spencer miał zasiąść na Stolicy Piotrowej. Duchowny czuje się oszukany i w związki z tym odrzuca propozycję swojego dawnego ucznia. Podczas spotkania ze zgromadzonymi na placu świętego Piotra wiernymi Pius XIII wygłasza swoją pierwszą mowę, która może mieć decydujący wpływ na losy całego Kościoła.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także