Młodość

7.4/10 7.3/10

(Youth)

KOMEDIODRAMAT Francja/Szwajcaria/Włochy/Wielka Brytania 2015   od 16 lat
Występują:Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Weisz, Paul Dano
Reżyseria:Paolo Sorrentino
W skrócie:Alpejski kurort. Kompozytor Fred (Michael Caine) spędza tu wakacje ze swoim przyjacielem, znanym reżyserem. Pierwszy otrzymuje pewną propozycję od królowej, a drugi postanawia napisać scenariusz.
Paolo Sorrentino jak Fellini. Dwaj przyjaciele - dyrygent i reżyser filmowy u schyłku kariery - wybierają się do luksusowego hotelu, by powspominać młodość i dokonać rozrachunku z przeszłością.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Luksusowy alpejski kurort. Wybitny kompozytor Fred Ballinger (Michael Caine) spędza tu wakacje ze swoim serdecznym przyjacielem Mickiem (Harvey Keitel), znanym reżyserem. Pierwszy, mimo że jest już na emeryturze, otrzymuje od angielskiej królowej nieoczekiwaną propozycję, a drugi postanawia napisać scenariusz do swojego dawno już zapowiadanego ostatniego filmu. Mężczyznom towarzyszy córka Freda (Rachel Weisz), która próbuje otrząsnąć się po rozstaniu z mężem. Razem z nimi w szwajcarskim uzdrowisku wypoczywa też znany z ról w superprodukcjach, charyzmatyczny aktor Jimmy Tree (Paul Dano), któremu marzy się prawdziwe filmowe wyzwanie. W drugoplanowej roli wystąpiła utytułowana Jane Fonda ("Klute", "Nad Złotym Stawem"), zdobywając za stworzoną przez siebie kreację nominację do Złotego Globu. Obraz otrzymał trzy Europejskie Nagrody Filmowe - dla najlepszego europejskiego filmu, reżysera i aktora (Michael Caine). Był też nominowany do Złotej Palmy (mimo kontrowersyjnego przyjęcia przez festiwalową publiczność).

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)