Mityczne bestie (1)

Mityczne bestie (1)

(Mythical Beasts: Terror of the Dragons)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2018   od 12 lat
W skrócie:Historie o smokach znane są na całym świecie. Dla niektórych były symbolem zła, inni czcili je i liczyli na pomoc. Twórcy programu sprawdzą, dlaczego pojawiają się w tak wielu różnych kulturach.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Od tysiącleci różne ludy wierzyły w legendarne potwory - smoki, cyklopy, olbrzymy, wampiry i morskie bestie. Te mityczne stworzenia fascynują nas do dziś. Twórcy programu szukają odpowiedzi na pytanie, co zainspirowało twórców tych fantastycznych opowieści i ile jest w nich prawdy. Przekonamy się też, co legendy mówią nam o ich starożytnych i średniowiecznych autorach. W programie wypowiadają się archeologowie i paleontologowie. Zobaczymy także imponujące grafiki komputerowe, ujawniające sekrety najsłynniejszych i najbardziej przerażających mitycznych potworów.

W tym odcinku

Od Skandynawii po Chiny - legendy o smokach pojawiają się w większości kultur w różnych zakątkach globu. Te ziejące ogniem potwory w niektórych cywilizacjach były symbolem zła, w innych - obiektem kultu. Naukowcy próbują ustalić, co stanowiło źródło mitów o smokach. Być może nasi przodkowie wierzyli w istnienie latających bestii, ponieważ odkryli szczątki prehistorycznych dinozaurów. Poszukiwanie prawdy, kryjącej się w opowieściach o tych fascynujących stworzeniach, doprowadzi nas do naszych najgłębszych lęków.

Zobacz także