x
Miodowe lata: Krzyżacy (82)

Miodowe lata: Krzyżacy (82)

serial komediowy Polska 1998-2001   od 7 lat
Występują:Agnieszka Pilaszewska, Artur Barciś, Cezary Żak, Dorota Chotecka
Reżyseria:Maciej Wojtyszko
W skrócie:Żona dyrektora Marszałka, Pamela, postanawia wziąć udział w castingu do najnowszej wersji 'Krzyżaków'. Karol również zaczyna zastanawiać się nad karierą aktorską.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 22 maja
za 3 dni
18:10 Nowa TV

Opis

Losy dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw mieszkających w jednym domu na warszawskiej Woli. Motorniczy tramwaju Karol Krawczyk (Cezary Żak) i pracujący w miejskiej kanalizacji Tadeusz Norek (Artur Barciś) wierzą, że wszystko co najlepsze, mają ciągle przed sobą. Mimo kłopotów zawsze są optymistami. Nie ustają również w poszukiwaniu sposobów na zarobienie fortuny. Prowadzi to do wielu zabawnych sytuacji.

W tym odcinku

Żona dyrektora Marszałka, Pamela, postanawia wziąć udział w castingu do najnowszej wersji "Krzyżaków". Karol również zaczyna poważnie się zastanawiać nad karierą aktorską. Alinka zauważyła, że ostatnio będąc pod wpływem alkoholu grał osobę trzeźwą tak dobrze, że zasłużył na Oscara. W czasie dyskusji z Norkami uznano, że żona Tadzia powinna zagrać filmową Danusię. Jej mąż też przebiera się za ulubionego sienkiewiczowskiego bohatera, ale wybiera pana Wołodyjowskiego. Gdy Karol upiera się, że to jednak musi być postać z "Krzyżaków", omal nie dochodzi do bitwy, bo Tadzio stanowczo odmawia zagrania tego, który na polu grunwaldzkim wręczy dwa nagie miecze.

Występują (pokaż wszystkich)