Militarny ranking: Przywódcy (6)
(Top Ten Warfare: Leaders)
W skrócie: | W tym odcinku widzowie poznają sylwetki największych wojennych przywódców w historii. Twórcy oprą swoje informacje na historycznych archiwach oraz rozmowach z ekspertami. |
---|
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
piątek, 30 maja za 12 dni |
11:50 | Polsat Viasat History |
piątek, 30 maja za 12 dni |
19:50 | Polsat Viasat History |
sobota, 31 maja za 13 dni |
1:25 | Polsat Viasat History |
sobota, 31 maja za 13 dni |
19:55 | Polsat Viasat History |
Opis
Opowieść o obliczach najważniejszych działań wojennych XX i XXI wieku. Poszczególne odcinki ukazują różne aspekty konfliktów zbrojnych, w każdym przywołanych jest dziesięć historii. Wśród nich zobaczymy przegląd samolotów bojowych - od legendarnych spitfire'ów po bombowce strategiczne typu stealth, które walczyły podczas II wojny w Zatoce Perskiej. W serialu wykorzystano bogate materiały archiwalne, a także wypowiedzi ekspertów z takich dziedzin jak historia i militaria.
W tym odcinku
W dzisiejszym odcinku dokumentaliści zastanawiają się nad tym, jakie cechy decydują o tym, że lider polityczny staje się zwycięskim przywódcą czasów wojny. Z pewnością musi być wizjonerem i posiadać umiejętność inspirowania tłumów. Zobaczymy sylwetki ważnych postaci z historii XX wieku - od Winstona Churchilla, poprzez Adolfa Hitlera, do Mao Tse-tunga i Saddama Husajna. W programie wypowiadają się czołowi historycy, wykorzystano też materiały archiwalne.
Zobacz także
- Militarny ranking: Samoloty (1) - serial dokumentalny - piątek, 23 maja 11:40 i 3 późniejsze emisje
- Militarny ranking: Bitwy (2) - serial dokumentalny - poniedziałek, 26 maja 11:55 i 3 późniejsze emisje
- Militarny ranking: Wynalazki (3) - serial dokumentalny - wtorek, 27 maja 11:35 i 3 późniejsze emisje
- Militarny ranking: Okręty (4) - serial dokumentalny - środa, 28 maja 11:35 i 3 późniejsze emisje
- Militarny ranking: Broń (5) - serial dokumentalny - czwartek, 29 maja 11:35 i 3 późniejsze emisje