Milcząca rewolucja

Milcząca rewolucja

7.1/10 7.4/10

(Das schweigende Klassenzimmer)

DRAMAT OBYCZAJOWY Niemcy 2018   od 16 lat
Występują:Leonard Scheicher, Tom Gramenz, Lena Klenke, Isaiah Michalski
Reżyseria:Lars Kraume
W skrócie:NRD, rok 1956. Maturzyści Theo (Leonard Scheicher) i Kurt (Tom Gramenz) postanawiają dać wyraz swojej solidarności z ludźmi walczącymi w powstaniu węgierskim. Ściągają na siebie zainteresowanie władz.
Maturzyści z NRD dowiadują się o węgierskim powstaniu 56. Na znak protestu przeciwko sowieckim represjom wzywają kolegów do minuty milczenia.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 23 stycznia
jutro
17:55 HBO 2
piątek, 24 stycznia
pojutrze
10:50 HBO 2
wtorek, 4 lutego
za 13 dni
2:10 HBO

Opis

NRD, rok 1956. Dwóch uczniów klasy maturalnej, Theo (Leonard Scheicher) i Kurt (Tom Gramenz), udają się do kina w Berlinie Zachodnim, gdzie mają okazję obejrzeć kronikę ostatnich burzliwych wydarzeń z Budapesztu. Poruszeni, wraz z innymi maturzystami, postanawiają dać wyraz swojej solidarności z ludźmi walczącymi w powstaniu węgierskim. Młodzież traktuje to wszystko jako element rozgrywki z nauczycielem historii, nie ma do końca świadomości, jak poważny w obliczu aktualnej polityki jest to akt. Uczniowie szkoły sprowadzają na siebie zainteresowanie władz i co za tym idzie - kłopoty. Do miasta przybywają kurator i sam minister edukacji, Lange (Burghart Klaußner). Uczniów czeka próba charakteru - muszą wskazać lidera przedsięwzięcia z pełną świadomością, że zostanie on ukarany, albo karę poniesie każdy z nich. Niepokojący film w reżyserii Larsa Kraumego opowiadający o czasach komunistycznych, kiedy to władza miała nieograniczoną kontrolę nad życiem jednostki.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)