Midnight Sun (8-ost.)

Midnight Sun (8-ost.)

serial kryminalny Francja/Szwecja 2016   od 16 lat
Występują:Leila Bekhti, Gustaf Hammarsten, Jakob Hultcrantz Hansson, Albin Grenholm
Reżyseria:Karolina Furberg
W skrócie:Kahina bada sprawę radioaktywnych odpadów. Eddie zamierza zatopić tę część kopalni, w której pracują zabójcy jego siostry. Anders znajduje w jego komputerze manifest wzywający Samów do walki.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kahina Zadi (Leila Bekhi) jest doświadczonym oficerem śledczym w szeregach paryskiej policji. Pewnego dnia przełożeni wzywają ją i powiadamiają, że zostaje włączona do międzynarodowego śledztwa. Na terenie Szwecji, w bestialski sposób, zamordowano jej rodaka. Policjantka wyrusza do Kiruny, miasteczka położonego w przemysłowym regionie Norrbotten na północy Skandynawii, gdzie dokonano przestępstwa. Ciało ofiary zostało znalezione przywiązane do helikoptera. Na miejscu Zadi rozpoczyna współpracę z lokalnym prokuratorem, Andersem Harneskiem (Gustaf Hammarsten), który dotychczas nie miał styczności z podobnymi sprawami. Z pozoru rutynowe śledztwo z czasem staje się coraz bardziej zagadkowe i pełne komplikacji. Stróże prawa odkrywają, że podobnych zabójstw dokonano znacznie więcej, a wszystkie one są prawdopodobnie powiązane z lapońskim mistycyzmem.

W tym odcinku

Eddie zamierza zatopić tę część kopalni, w której pracują górnicy złączeni tajemnicą sprzed lat, mężczyźni, którzy zdecydowali o zabiciu jego siostry. Kahina próbuje ustalić, dlaczego w kopalni znajdują się odpady radioaktywne. Telefonując w tej sprawie do tajemniczego Francuza, mówi, że zna nazwisko zabójcy. W zamian za nie mężczyzna obiecuje odnaleźć jej syna. Jenny, która miała być kolejną ofiarą Eddiego, przeżywa i rodzi dziecko. Tymczasem w kopalni trwa walka o życie. Eddie zamyka się wraz z górnikami w komorze bezpieczeństwa, podczas gdy w wyniku awarii pomp, wcześniej przez niego spowodowanej, wzrasta poziom wody. Anders znajduje w komputerze Eddiego jego manifest, wzywający Samów do walki. Postanawia na razie go nie ujawniać. Francuz wskazuje jemu i Kahinie miejsce, gdzie przebywają ich dzieci. Policjantka żąda od niego, żeby usunął z kopalni uran.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)