Miasto z morza (4-ost.)

Miasto z morza

odc. 4-ost.

serial historyczny Polska 2009   od 12 lat
Występują:Jakub Strzelecki, Julia Pietrucha, Paweł Domagała, Małgorzata Foremniak
Reżyseria:Andrzej Kotkowski
W skrócie:Łucka bierze ślub z Krzysztofem. Helena i Wołodia organizują przyjęcie. Wskutek kryzysu zostaje wstrzymana budowa portu i wszyscy tracą pracę. Augustyn traci swoje oszczędności.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ekranizacja powieści Stanisławy Fleszarowej-Muskat "Tak trzymać" opowiada o rozwoju nadmorskiej miejscowości Gdynia i wydarzeniach, które doprowadziły do otrzymania przez nią w 1926 roku praw miejskich. Głównymi bohaterami serialu są Polacy, którzy byli świadkami powstawania tamtejszego portu i brali udział w tworzeniu tej historycznej konstrukcji. Krzysztof Grabień (Jakub Strzelecki) przyjeżdża nad morze, aby odnaleźć tam lepszą przyszłość. W znalezieniu pracy pomaga mu przedsiębiorczy i inteligentny Wołodia Jazowiecki (Paweł Domagała). Młody przybysz z głębi kraju szybko poznaje też Kaszubkę Łuckę Konkę (Julia Pietrucha), w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia.

W tym odcinku

Pomimo sprzeciwu ojca Łucka bierze cichy ślub z Krzysztofem. Helena i Wołodia organizują im przyjęcie weselne. Wskutek kryzysu zostaje wstrzymana budowa portu i wszyscy tracą pracę. Grabień i Jazowiecki pomagają Bernardowi łowić ryby, które Konka próbuje później sprzedać na targu. Krach na giełdzie pozbawia oszczędności Augustyna, który doznaje udaru mózgu. Inżynier Wenda jedzie do Warszawy na spotkanie z ministrem Kwiatkowskim. Udaje mu się przekonać go do kontynuowania budowy portu. Wkrótce Gdynia otrzymuje prawa miejskie. Wołodia wstępuje do Marynarki Wojennej, a Łucce i Krzysztofowi rodzi się córka, Julia.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także