Miasto skarbów: Dukat Wazy (3)

Miasto skarbów: Dukat Wazy (3)

serial kryminalny Polska 2017   od 16 lat
Występują:Aleksandra Popławska, Magdalena Różczka, Michał Czernecki, Piotr Głowacki
Reżyseria:Marcin Ziębiński, Piotr Jaworski
W skrócie:Szatner zaprasza Alicję na strzelnicę. Selena dostaje wiadomość od swojego informatora ze środowiska krakowskich złodziei, że na rynku pojawił się skradziony w Koszycach złoty dukat Zygmunta Wazy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Losy dwóch sióstr: Alicji (Aleksandra Popławska) i Ewy (Magdalena Różczka). Alicja, młoda historyk sztuki, ekspertka w Ministerstwie Kultury w Warszawie, rozpoczyna współpracę z krakowskim wydziałem policji, który ściga przestępców zajmujących się kradzieżą i nielegalną sprzedażą dzieł sztuki. Wkrótce okazuje się, że jej siostra należy do jednej z takich grup i zajmuje się realizowaniem nielegalnych zamówień dla bogatych kolekcjonerów sztuki. Siostry znajdują się po przeciwnych stronach barykady, a ich relacje są skomplikowane, także ze względu na bujną przeszłość. Obie kobiety połączą jednak interesy...

W tym odcinku

Szatner zaprasza Alicję na strzelnicę, jednak ta nie zdradza, że jest znakomitym strzelcem. Selena dostaje wiadomość od Kamińskiego, swojego informatora ze środowiska krakowskich złodziei, że na rynku pojawił się skradziony w Koszycach złoty dukat Zygmunta Wazy. Szatner zleca Selenie i Alicji prowadzenie śledztwa. Informator jednak podrzuca policji fałszywe tropy. Tymczasem Ewa dyskretnie obserwuje Kamińskiego, który wysyła swojego kolegę Artura na Turka, który ukradł monetę Wazy na jego zlecenie. Złodziej twierdzi, że przekazał już skradzionego dukata zleceniodawcy i wciąga Arturo do wspólnej gry o odzyskanie monety. Mężczyźni porywają Kamińskiego i starają wyciągną z niego informacje. Natomiast Alicja namierza Turka. Kiedy ten chce ją zabić, Wakar oddaje celne strzały i napastnik ginie. Funkcjonariuszka uwalnia Kamińskiego, a Ewa włamuje się do jego sejfu i odnajduje dukat. W nocy zaś Ewę odwiedza Max. Alicję natomiast czeka przesłuchanie u prokuratora Lekkiego w sprawie zastrzelenia mężczyzny w obronie własnej.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także