Miara człowieka

6.3/10 6.8/10

(La loi du marché)

DRAMAT SPOŁECZNY Francja 2015   od 12 lat
Występują:Vincent Lindon, Xavier Mathieu, Karine de Mirbeck, Matthieu Schaller
Reżyseria:Stéphane Brizé
W skrócie:Thierry Taugourdeau zostaje zwolniony po latach przepracowanych w fabryce. Musi utrzymać żonę i syna. Przyjmuje posadę ochroniarza w supermarkecie. Stawia go to w obliczu wielu dylematów moralnych.
Vincent Lindon z Cezarem i nagrodą aktorską z Cannes jako bezrobotny, który po roku dostaje wreszcie pracę. Zostaje ochroniarzem w supermarkecie, ścigającym takich samych ludzi jak do niedawna on sam.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Thierry Taugourdeau (Vincent Lindon), przedstawiciel klasy robotniczej, zostaje zwolniony po latach przepracowanych w fabryce. Nie udaje się mu znaleźć nowego źródła dochodu, choć odbywa szereg rozmów kwalifikacyjnych. Jego położenie jest tym trudniejsze, że musi utrzymać żonę (Karine de Mirbeck) i niepełnosprawnego syna (Matthieu Schaller). W końcu przyjmuje posadę ochroniarza w supermarkecie, gdzie ma wyłapywać złodziei i oszustów zarówno wśród klientów, jak i personelu. Zadanie stawia go w obliczu wielu dylematów moralnych, przez co szybko wątpi w sens swojego nowego zajęcia. Gorzki obraz francuskiego społeczeństwa i opieki socjalnej. Wcielający się w głównego bohatera Vincent Lindon został nagrodzony Złotą Palmą w Cannes i Cezarem.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)