Mężczyzna imieniem Ove

7.7/10 7.7/10

(En Man Som Heter Ove)

KOMEDIODRAMAT Szwecja 2015   od 12 lat
Występują:Bahar Pars, Rolf Lassgard, Filip Berg, Ida Engvoll
Reżyseria:Hannes Holm
W skrócie:Spokojne szwedzkie miasteczko. Po śmierci żony Ove (Rolf Lassgard) traci radość życia. Wkrótce poznaje nowych sąsiadów. Znajomość z rodziną perskich imigrantów odmienia życie Ovego.
Europejska komedia roku uhonorowana kilkoma prestiżowymi nagrodami. Zamykający się w sobie w sobie sześćdziesięciolatek zaprzyjaźnia się z pakistańską rodziną z sąsiedztwa i na nowo odnajduje sens życia.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Spokojne szwedzkie miasteczko. Po śmierci żony Ove (Rolf Lassgard) traci radość życia. Ten blisko sześćdziesięcioletni mężczyzna stopniowo zmienia się zrzędliwego tetryka, uprzykrzającego życie swoim sąsiadom. Kiedy na domiar złego wdowiec traci posadę w spółce kolejowej, postanawia odebrać sobie życie. W tym samym czasie do domu po przeciwnej stronie ulicy wprowadzają się ciężarna Parvaneh (Bahar Pars) i jej bliscy. Znajomość z rodziną perskich imigrantów odmienia życie Ovego. Film powstał na podstawie powieści Frederika Backmana. Występ Rolfa Lassgarda zapewnił mu nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej, a sama produkcja kandydowała od Oscara w kategoriach najlepszy film nieanglojęzyczny oraz najlepsza charakteryzacja i fryzury. Obraz zdobył też Europejską Nagrodę Filmową dla najlepszej komedii.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)