Mentalista: Trucizna i kozetka (10)

Mentalista

sezon 1 odc. 10: Trucizna i kozetka

(The Mentalist: Red Brick and Ivy)

serial kryminalny USA 2008   od 7 lat
Występują:Simon Baker, Robin Tunney, Tim Kang, Owain Yeoman
Reżyseria:Paris Barclay
W skrócie:Zostaje otruty naukowiec Alex Nelson. Podejrzaną jest jego była żona Sophie, z którą pracował nad pewnym projektem. Chce oczyścić się z zarzutów, ale dowody świadczą przeciwko niej.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Patrick Jane (Simon Baker) jest niezależnym konsultantem w Kalifornijskim Biurze Śledczym (CBI). Obdarzony intuicją, nadzwyczajnymi zdolnościami obserwacyjnymi i urokiem osobistym pomaga agentom w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. W przeszłości udawał medium wykorzystując naiwność ludzi. Tragiczna śmierć żony i córki okazała się przełomem w jego życiu. W skład zespołu, któremu teraz pomaga Jane, wchodzą: agentka Teresa Lisbon (Robin Tunney), Kimball Cho (Tim Kang), Wayne Rigsby (Owain Yeoman) oraz Grace Van Pelt (Amanda Righetti).

W tym odcinku

Alex Nelson, naukowiec z Leyland University, zostaje otruty. Główną podejrzaną staje się jego była żona, Sophie Miller. Kobieta była psychiatrą Patricka i dzięki niej odzyskał równowagę po stracie rodziny. Prosi go teraz, by pomógł jej oczyścić się z zarzutów. Dowody jednak świadczą przeciwko niej. Tymczasem Jane bada warty wiele milionów dolarów projekt, nad którym Sophie pracowała razem z Aleksem. Okazuje się, że wyniki eksperymentów były sfałszowane. Agenci muszą dowiedzieć się, komu zależało na ukryciu prawdy o zdefraudowanych pieniądzach. W ten sposób znajdą mordercę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)