Mentalista: Ogniste języki (9)

Mentalista

sezon 1 odc. 9: Ogniste języki

(The Mentalist: Flame Red)

serial kryminalny USA 2008   od 7 lat
Występują:Simon Baker, Robin Tunney, Tim Kang, Owain Yeoman
Reżyseria:Charles Beeson
W skrócie:W pożarze ginie weteran Gwardii Narodowej. Agenci i Patrick Jane dowiadują się, że w podobnych okolicznościach zginął też jego kompan. Chcą przesłuchać szefa policji, także byłego żołnierza.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Patrick Jane (Simon Baker) jest niezależnym konsultantem w Kalifornijskim Biurze Śledczym (CBI). Obdarzony intuicją, nadzwyczajnymi zdolnościami obserwacyjnymi i urokiem osobistym pomaga agentom w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. W przeszłości udawał medium wykorzystując naiwność ludzi. Tragiczna śmierć żony i córki okazała się przełomem w jego życiu. W skład zespołu, któremu teraz pomaga Jane, wchodzą: agentka Teresa Lisbon (Robin Tunney), Kimball Cho (Tim Kang), Wayne Rigsby (Owain Yeoman) oraz Grace Van Pelt (Amanda Righetti).

W tym odcinku

W pożarze ginie weteran Gwardii Narodowej, Rich Garcia. Agenci i Patrick Jane dowiadują się, że w podobnych okolicznościach zginął też dawny kompan Richa, Dave Martin. Chcą przesłuchać szefa miejscowej policji, także byłego żołnierza Treya Pillera. Jednak gdy docierają na miejsce, budynek stoi w płomieniach. Śledczy odkrywają, że Dave Martin odkrył bezcenne dla ogarniętej suszą miejscowości zasoby słodkiej wody. Źródło miało być wykupione przez czterech przyjaciół. Martin nie chciał jednak podzielić się zyskami. Wszystko wskazuje na to, pozostali podpalili jego dom. Jane jest jednak przekonany, że podpalaczem kierują inne motywy niż chciwość.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)