Megatransporty (8/12)

Megatransporty (8/12)

program rozrywkowy Polska 2017   od 12 lat
W skrócie:Ekipa z Niemodlina wioząca młyn do osuszania celulozy ma problemu już na początku trasy. Na Śląsku zespół pomocy drogowej wyciągnie z rowu spaloną ciężarówkę - holownik musi być asekurowany.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Do wyzwań, które czekają bohaterów trzeciej serii "Megatransportów" należą: górnicza winda naprawcza, zabytkowy wagon kolejowy, elementy suszarni bębnowej czy gigantyczna tarcza wiertnicza drążąca tunele warszawskiego metra. To program o zwykłych ludziach, którzy w ramach swojej codziennej pracy przewożą kilkudziesięciotonowe ładunki. Często są to urządzenia, które kosztują fortunę. Aby maszyny te trafiły na miejsce przeznaczenia w nienaruszonym stanie, potrzeba precyzyjnego planu i skoordynowania pracy zespołów wyspecjalizowanych firm transportowych.

Ekipa z Niemodlina wioząca 150-tonowy młyn do osuszania celulozy ma problemu już na początku trasy. 660 koni mechanicznych w ciężarówce Makuwy nie będzie mogło uciągnąć ładunku na stromym podjeździe. Zestaw wspiera solidny holownik. Ekipa będzie musiała jechać nie tylko pod górę, ale też na pochylonym łuku drogi. Na Śląsku zespół pomocy drogowej wyciągnie z rowu spaloną ciężarówkę - holownik musi być asekurowany liną zaczepioną o drzewo. Auto jest mocno przechylone i w każdej chwili może się przewrócić. Ekipa z Kartuz transportuje 11-tonową obudowę spalin z Gdańska do Sierakowic. Nisko opuszczona naczepa trze o koleiny na drodze, a mimo to 5-metrowy ładunek ciągle strąca gałęzie drzew, opóźniając transport.

Zobacz także