Megamocny

7.1/10 7.3/10

(Megamind)

FILM ANIMOWANY USA 2010   od 12 lat
Reżyseria:Tom McGrath
W skrócie:Megamocny od ponad 20 lat usiłuje podbić Ziemię, za każdym razem jednak jego plany krzyżuje zamaskowany superbohater, Metro Man.
Kiedy megazłoczyńca przejmuje władzę nad miastem, szybko odkrywa, że bez przeciwnika o stosownym formacie jest nikim. Prawdziwe oraz inspirujące.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Megamocny i Metroman trafili na Ziemię jako małe dzieci. Pierwszy z nich wychował się w więzieniu, drugi u zamożnej i praworządnej rodziny. Od najmłodszych lat połączyła ich rywalizacja. Megamocny z pomocą swojego współpracownika Miniona i oddanej armii robotów próbuje regularnie zniszczyć miasto, ale za każdym razem ponosi porażkę z ręki uwielbianego przez mieszkańców Metromana. W dniu otwarcia muzeum poświęconemu superbohaterowi złoczyńca postanawia raz jeszcze zaatakować. Porywa reporterkę Roxanne Richi i zastawia pułapkę na swojego wroga. Niespodziewanie udaje mu się go pokonać przy pomocy promienia śmierci. Od tego momentu Megamocny przejmuje władzę w mieście i zaprowadza własne porządki. Szybko uświadamia sobie jednak, że w jego życiu czegoś brakuje. Postanawia stworzyć nowego superbohatera, który stawi mu czoła. Przypadkowo jego wybrańcem zostaje współpracownik Roxanne, nieśmiały i fajtłapowaty Hal.

Twórcy (pokaż wszystkich)