Mega Metro: Kopanie na dużych głębokościach (3)
(Mega Metro: Digging Deep)
| Występują: | Lani John Tupu |
|---|---|
| W skrócie: | Inżynierowie mierzą się z wydrążeniem dwóch tuneli pod portem w Sydney. Komplikacje pojawiają się, gdy nurkowie odkrywają, że skała jest 16 m głębiej. To wymaga zaprojektowania stromych podjazdów. |
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| czwartek, 26 marca za 7 dni |
22:00 | National Geographic |
| niedziela, 29 marca za 10 dni |
13:00 | National Geographic |
Opis
Kulisy budowy metra w stolicy Australii. Powstaje ono zarówno pod ziemią, jak i na powierzchni. W projekt zaangażowanych jest 20 tysięcy lokalnych specjalistów, a także międzynarodowi eksperci, w tym była pilotka Apache, Lindy Miller, i francuski projektant Xavier Allard. Były brytyjski komandos dba o bezpieczeństwo, a niemiecki inżynier nadzoruje potężne maszyny drążące tunele pod dnem portu.
W tym odcinku
Omówione zostanie największe wyzwanie stojące przed inżynierami - wydrążenie dwóch tuneli pod dnem portu w Sydney. Zapada decyzja o rezygnacji z zatapiania gotowych segmentów na rzecz maszyn TBM. Pojawiają się nieoczekiwane komplikacje - nurkowie ustalają, że skała leży 16 metrów głębiej, niż sądzono. Konieczne staje się zaprojektowanie stromych podjazdów. Kolejny problem to pas miękkiej gliny.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Lani John Tupu
jako Self - Narrator
Zobacz także
- Mega Metro: Co leży poniżej (2) - serial dokumentalny - dziś, 19 marca 22:00 i 2 późniejsze emisje
- Mega Metro: Stanowiska bojowe (1) - serial dokumentalny - sobota, 21 marca 20:00
