Medyceusze - Władcy Florencji (8)

Medyceusze - Władcy Florencji (8)

(Medici: Masters of Florence)

serial historyczny Francja/Włochy/Wielka Brytania 2016   od 12 lat
Występują:Richard Madden, Stuart Martin, Dustin Hoffman, Annabel Scholey
W skrócie:Pazzi przekonuje papieża, by skreślił Medyceuszy z listy bankierów Kościoła. Maddalena odkrywa, że jest w ciąży. Kosma prosi Lorenza o przebaczenie. Namawia go do walki z Pazzim.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Florencja, początek XV wieku. Umiera Giovanni Medyceusz (Dustin Hoffman), na czele potężnego rodu Medyceuszy staje jego syn, Kosma (Richard Madden). Młody mężczyzna chce wspierać artystów i podróżników, wykorzystując w tym celu większą część ogromnego majątku rodziny bankierów. To nie podoba się florenckiej szlachcie. Jednak mimo obecności licznych wrogów, Kosma rządzić będzie Florencją jeszcze przez trzydzieści lat. Zasłuży sobie na miano jednego z inicjatorów epoki Odrodzenia.

W tym odcinku

Pazzi z powodzeniem przekonuje papieża, by skreślił Medyceuszy z listy bankierów Kościoła. Kosma nie zamierza się jednak poddać. Tymczasem Maddalena odkrywa, że jest w ciąży. Kosma prosi Lorenza o przebaczenie. Namawia go również do wspólnej walki z Pazzim. Następnie udaje się do Rzymu, chcąc znaleźć tam wsparcie. Piero ma wygłosić w Signorii przemówienie w imieniu ojca.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także