Max Manus

7.3/10
DRAMAT WOJENNY Niemcy/Dania/Norwegia 2008   od 16 lat
Występują:Aksel Hennie, Agnes Kittelsen, Nicolai Cleve Broch, Ken Duken
Reżyseria:Joachim Ronning, Espen Sandberg
W skrócie:Oparta na faktach, pasjonująca opowieść o losach Maksa Manusa - norweskiego partyzanta z czasów drugiej wojny światowej.
Bohater ruchu oporu, który potrafi wyjść z każdej opresji, obwinia siebie o śmierć towarzyszy broni: najchętniej oglądany norweski film w dziejach kina.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 9 grudnia
za 3 dni
3:05 FilmBox Extra HD

Opis

Okupowana przez Niemców Norwegia, 1940 rok. Max Manus (Aksel Hennie) wraca do ojczyzny z Finlandii, gdzie jako ochotnik walczył z radzieckim agresorem. Po powrocie od razu podejmuje działania mające na celu utworzenie ruchu oporu. Wkrótce też staje na czele grupy, zwanej Gangiem z Oslo, której akcje początkowo nie mają charakteru działań zbrojnych i obejmują zdobywanie broni czy kolportowanie ulotek podnoszących morale społeczeństwa. Jednak już niebawem członkowie Gangu z Oslo rozpoczynają prawdziwą ofensywę, która przejdzie do historii norweskiego sabotażu (m.in. słynna akcja zatopienia niemieckiego torpedowca Donau). Jedna z najdroższych produkcji w historii norweskiego kina. Scenariusz powstał na podstawie autobiograficznej powieści Maksa Manusa. Reżyserzy Joachim Ronning i Espen Sandberg w 2006 roku nakręcili wspólnie przebojowy "SexiPistols".

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)