Matrix Rewolucje

(The Matrix Revolutions)

FILM SF USA 2003   od 12 lat
Występują:Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Mary Alice, Hugo Weaving
Reżyseria:Larry Wachowski, Andy Wachowski
W skrócie:Wybrańca Neo czeka konfrontacja z największą potęgą świata maszyn. Finałowa część cyberpunkowej trylogii braci Wachowskich.
Zwieńczenie trylogii braci Wachowskich: Neo staje do ostatecznej konfrontacji z agentem Smithem, próbując ocalić ludzkość przed zagładą. Efektowne, ale niekoniecznie satysfakcjonujące.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Neo (Keanu Reeves) był już bardzo bliski poznania prawdy o Matriksie. Po trudnym pojedynku zapada jednak w śpiączkę. Przebywa w nieokreślonym miejscu, gdzieś między Miastem Maszyn a Matriksem. Cały czas czuwa przy nim wierna i oddana Trinity (Carrie-Anne Moss). Morfeusz (Laurence Fishburne) przeżywa chwile zwątpienia. Jest całkiem prawdopodobne, że wybraniec, któremu poświęcił tyle uwagi, może być systemem kontroli - dziełem twórców Matriksa. Armia maszyn atakuje Zion. Broniący go ludzie nie mają wystarczających środków do podjęcia walki. Zbliża się ostateczne starcie. Neo ma coraz mniej sił. W tym czasie agent Smith (Hugo Weaving) staje się potężniejszy. Zaczyna zagrażać wszystkim maszynom, ludziom i Matriksowi. Z Neo nawiązuje kontakt Wyrocznia. Wybraniec zdaje sobie sprawę, że ona również może być tylko systemem. Jedynym sposobem, by poznać prawdę, jest własne doświadczenie. Jednak na to ryzykowne posunięcie nikt się jeszcze nie odważył. Neo i Trinity wychodzą na powierzchnię i udają się do Miasta Maszyn. Neo spotyka się z uosobieniem sił zła. Spotkanie to owocuje zawarciem układu, który jest jedyną nadzieją dla ginącej cywilizacji.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)