Maszyny wagi ciężkiej: Ciężarówki (7)

Maszyny wagi ciężkiej: Ciężarówki (7)

(Exceptional Engineering: How to Assemble a Truck)

serial dokumentalny Niemcy 2017   od 12 lat
W skrócie:Wizyta w zakładzie zatrudniającym ponad 11 tys. ludzi. W największej fabryce ciężarówek codziennie z taśmy zjeżdża czterysta pojazdów, które trafiają do odbiorców na całym świecie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Opowieść o firmach wytwarzających niezwykłe środki transportu, współczesnych cudach techniki czy najmniejszych elementach konstrukcyjnych gigantów. Twórcy podążają śladem konstruktorów i producentów imponujących maszyn. W Badenii-Wirtenbergii powstają ogromne dźwigi, wykorzystywane w portach, fabrykach, górnictwie, ale i w trakcie montażu turbin wiatrowych. W programie również o nowoczesnych odrzutowcach dalekiego zasięgu i największym samolocie pasażerskim na świecie z fabryki Airbusa w Hamburgu. W Bawarii zaś autorzy przyjrzą się potężnym ciągnikom rolniczym.

W tym odcinku

Wizyta w zakładzie zatrudniającym ponad 11 tysięcy ludzi. W największej fabryce ciężarówek codziennie z taśmy zjeżdża czterysta pojazdów, które trafiają do odbiorców na całym świecie. Część aut wyrusza z terminalu kontenerowego znajdującego się na terenie firmy. Będzie można prześledzić proces produkcji ciągnika siodłowego.