Maszyny bojowe (2)
(Combat Machines: The Desert Rats)
| W skrócie: | Prezentacja maszyn bojowych, w tym czołgu piechoty Matilda II i samochodu pancernego rolls-royce, wykorzystywanych w walkach przez aliantów. Analizie zostanie poddana też taktyka Erwina Rommla. |
|---|
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| wtorek, 28 kwietnia za 5 dni |
21:00 | Fokus TV |
Opis
Istotnym elementem uzbrojenia armii stały się maszyny, które zmieniły oblicze wojny. Zaprezentowane zostaną prawdziwe cuda inżynierii wojskowej i szczytowe osiągnięcia techniki. Przedstawione również będą relacje ludzi, którzy korzystali z efektów pracy utalentowanych konstruktorów. W programie pojawią się wywiady z ekspertami, fabularyzowane fragmenty historycznych wydarzeń, schematy techniczne czy materiały archiwalne.
W tym odcinku
Prezentacja maszyn bojowych, w tym brytyjskiego czołgu piechoty Matilda II i samochodu pancernego rolls-royce, wykorzystywanych w walkach przez aliantów. Analizie zostanie również poddana taktyka Erwina Rommla. Legendarny dowódca Afrika Korps używał czołgów Panzerkampfwagen III i dział przeciwlotniczych kalibru 88 mm w roli broni przeciwpancernej. W programie również charakterystyka amerykańskiego wozu bojowego M3 Grant, dzięki któremu szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę sprzymierzonych. Użycie tego pojazdu odegrało dużą rolę w bitwie pod El Alamein.
Zobacz także
- Maszyny bojowe (1) - serial dokumentalny - poniedziałek, 27 kwietnia 21:00
- Maszyny bojowe (3) - serial dokumentalny - środa, 29 kwietnia 21:00
- Maszyny bojowe (4) - serial dokumentalny - poniedziałek, 4 maja 21:00
- Maszyny bojowe (5) - serial dokumentalny - wtorek, 5 maja 21:00
