MasterChef (10/14)

MasterChef (10/14)

program rozrywkowy Polska 2018   b.o.
W skrócie:Walka o wyjazd do Singapuru i miejsce w finale nabiera tempa. Do przyrządzanych dań kandydaci na Masterchefa będą musieli użyć wyznaczonych składników np. awokado, gorgonzoli, maku czy kasztanów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ponownie rozpoczyna się walka o udział w polskiej edycji kulinarnego konkursu. Do rywalizacji staje czterdziestu dwóch kucharzy amatorów. Po wstępnych eliminacji zostanie ich czternastu. Podczas kilkunastu tygodni zmagań uczestnicy muszą m.in. przygotować perliczkę, tort szwarcwaldzki czy papkę dla niemowląt, uczcić urodziny Michela specjalnym menu dla juniorów oraz wykazać się przed grupą dwustu harcerzy. Najlepsza piątka wyruszy do Singapuru - miasta 47 gwiazdek Michelin, przyznanych 38 restauracjom. Tam poznają prawdziwych mistrzów kuchni, takich jak Audra Morrice.

Walka o wyjazd do Singapuru i miejsce w finale nabiera tempa. Tym razem do przyrządzanych dań kandydaci na Masterchefa będą musieli użyć wyznaczonych składników, np. awokado, gorgonzoli, maku czy kasztanów. Następnie zawodnicy spotkają się z profesjonalnym rzeźnikiem, który zaprezentuje prawidłowy sposób rozbioru półtuszy wieprzowej. Uczestnicy rywalizacji muszą jak najwięcej się nauczyć, by następnie samodzielnie poradzić sobie z podobnym zadaniem i np. wykroić idealny schab, boczek albo golonkę.

Zobacz także