Marco Polo (2-ost.)

Marco Polo (2-ost.)

FILM PRZYGODOWY USA 2007   od 12 lat
Występują:Ian Somerhalder, B.D. Wong, Desiree Ann Siahaan, Brian Dennehy
Reżyseria:Kevin Connor
W skrócie:XIII wiek, Chiny. Wenecki podróżnik Marco Polo przebywa na dworze Kubilaj-chana z dynastii Yuan. Cesarz jest mu przychylny, ale dworzanie intrygują. Marco Polo postanawia wrócić do Wenecji.
Wystawna, nakręcona w chińskich plenerach i międzynarodowej obsadzie telewizyjna opowieść o weneckim podróżniku, który w XIII wieku dotarł do Państwa Środka.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historia życia Marco Polo (Ian Somerhalder) i jego słynnej podróży do Chin. Jest 1298 rok. Pisarz Rustigielo (Rodger Bumpass) z Pizy dzieli więzienną celę z podróżnikiem, który opowiada mu swoją historię. Marco Polo w 1266 roku wraz z towarzyszami, Niccolo (Mark Jax) i Maffeo (Alan Shearman), dotarł po wyczerpującej podróży przez całą Azję na dwór Kubilaj-chana (Brian Dennehy). Tam młody Wenecjanin urzekł swym talentem dyplomatycznym władcę Chin, który postanowił zatrzymać go na swoim dworze. Wkrótce Marco Polo dostał od Kubilaj-chana piękny pałac, niewolnika Pedra i piękną nałożnicę Temulun (Desiree Ann Siahaan). Zaangażował się w życie polityczne Chin, odkrył nadużycia i zbrodnie, jakich dopuścił się dostojnik Achmat. Wdzięczny cesarz uczynił Wenecjanina swym osobistym doradcą i wysłał go z niezwykle ważną i delikatną misją do zbuntowanej prowincji...

XIII wiek, Chiny. Wenecki podróżnik Marco Polo (Ian Somerhalder) przebywa na dworze pierwszego cesarza z dynastii Yuan - Kubilaj-chana (Brian Dennehy). Cieszy się ogromną przychylnością władcy, który powierza mu odpowiedzialne misje. Jednocześnie obcokrajowiec staje się obiektem intryg zazdrosnych o jego wpływy dworzan. Po latach Marco Polo decyduje się na powrót do Wenecji, gdzie zostaje kupcem. W czasie wojny rodzinnego miasta z Genuą zostaje wzięty do niewoli jako zakładnik. Opowiada swoje przygody przebywającemu z nim w jednej celi pisarzowi Rustigielo (Rodger Bumpass).

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także