Marco Polo (1/2)

Marco Polo (1/2)

FILM PRZYGODOWY USA 2007   od 12 lat
Występują:Ian Somerhalder, B.D. Wong, Desiree Ann Siahaan, Brian Dennehy
Reżyseria:Kevin Connor
W skrócie:Historia podróżnika, który w 1266 roku dotarł na dwór Kubilaj-chana. Tam zaangażował się w życie polityczne Chin.
Wystawna, nakręcona w chińskich plenerach i międzynarodowej obsadzie telewizyjna opowieść o weneckim podróżniku, który w XIII wieku dotarł do Państwa Środka.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 27 lutego
dziś
16:35 FilmBox Family
środa, 3 marca
za 4 dni
13:15 FilmBox Family

Opis

Historia życia Marco Polo (Ian Somerhalder) i jego słynnej podróży do Chin. Jest 1298 rok. Pisarz Rustigielo (Rodger Bumpass) z Pizy dzieli więzienną celę z podróżnikiem, który opowiada mu swoją historię. Marco Polo w 1266 roku wraz z towarzyszami, Niccolo (Mark Jax) i Maffeo (Alan Shearman), dotarł po wyczerpującej podróży przez całą Azję na dwór Kubilaj-chana (Brian Dennehy). Tam młody Wenecjanin urzekł swym talentem dyplomatycznym władcę Chin, który postanowił zatrzymać go na swoim dworze. Wkrótce Marco Polo dostał od Kubilaj-chana piękny pałac, niewolnika Pedra i piękną nałożnicę Temulun (Desiree Ann Siahaan). Zaangażował się w życie polityczne Chin, odkrył nadużycia i zbrodnie, jakich dopuścił się dostojnik Achmat. Wdzięczny cesarz uczynił Wenecjanina swym osobistym doradcą i wysłał go z niezwykle ważną i delikatną misją do zbuntowanej prowincji...

Rok 1298. Młody pisarz Rustigielo (Rodger Bumpass) z Pizy dzieli więzienną celę z podróżnikiem Marco Polo (Ian Somerhalder), który przybliża mu swoje barwne dzieje. Opowieść zaczyna się w roku 1266, kiedy to jako 20-letni chłopak wraz z towarzyszami Niccolo (Mark Jax) i Maffeo (Alan Shearman) dociera po długiej i wyczerpującej przeprawie na dwór Kubilaj-chana (Brian Dennehy). Stają przed obliczem władcy, mimo że nie wywiązali się z obietnicy, którą wcześniej mu złożyli - księża, których mieli sprowadzić w te egzotyczne rejony, uciekają. Marco staje w obronie siebie i braci. Kubilaj-chan jest tak urzeczony jego talentem dyplomatycznym i wymową, że postanawia zatrzymać go u siebie. Darowuje przybyszowi przepiękny pałac, niewolnika, pochodzącego z Chin Pedra (B.D. Wong) oraz urodziwą nałożnicę, brankę Temulun (Desiree Ann Siahaan), w której kupiec z Wenecji zakochuje się bez pamięci. Pewnego dnia za sprawą służącego Marco Polo odkrywa, jakich zbrodni dopuścił się zaufany cesarski dostojnik Achmat (Zi Ge Fang) i ujawnia jego nadużycia władcy. Kubilaj-chan w nagrodę za zasługi czyni go swoim osobistym doradcą i wysyła z ważną misją do zbuntowanej prowincji.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także