Mandarynki

8.1/10 8.3/10

(Mandariinid)

DRAMAT OBYCZAJOWY Estonia/Gruzja 2013   od 12 lat
Występują:Lembit Ulfsak, Elmo Nüganen, Giorgi Nakashidze, Misha Meskhi
Reżyseria:Zaza Urushadze
W skrócie:Rok 1992, wojna w Abchazji. Dwaj rolnicy postanawiają zaopiekować się cudem ocalałym najemnikiem Ahmedem i żołnierzem Niką. Ranni walczyli po obu stronach konfliktu i czują do siebie niechęć.
Nominacja do Oscara: podczas wojny gruzińsko-abchaskiej, w opuszczonej wiosce na Kaukazie, w domu właściciela mandarynkowego sadu spotykają się dwaj ranni żołnierze z obu stron konfliktu.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rok 1992, wojna w Abchazji. W niewielkiej wiosce mieszkają dwaj skromni rolnicy, Estończycy Ivo (Lembit Ulfsak) i Markus (Elmo Nüganen). Mężczyźni zdecydowali się zostać w swoich gospodarstwach, choć dookoła trwają zacięte walki. Razem zbierają z pobliskich sadów dojrzałe mandarynki. Pewnego dnia w pobliżu ich domów dochodzi do strzelaniny. Markus i jego przyjaciel postanawiają zaopiekować się cudem ocalałym najemnikiem Ahmedem (Giorgi Nakashidze) i żołnierzem Niką (Mikheil Meskhi). Ranni walczyli po obu stronach konfliktu. Rekonwalescenci poprzysięgają sobie śmierć, ale Ivo za wszelką cenę próbuje zapobiec rozlewowi krwi. Zmusza swoich podopiecznych to zawarcia rozejmu. Wspólnie spędzony czas sprawia, że nieprzejednani dotąd wrogowie stopniowo zapominają o dzielących ich różnicach... Opowiadający o bratobójczym konflikcie obraz zdobył nominację do Oscara i Złotego Globu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)