Manchester by the Sea

7.6/10 7.8/10
DRAMAT OBYCZAJOWY USA 2016   od 12 lat
Występują:Casey Affleck, Michelle Williams, Kyle Chandler, Lucas Hedges
Reżyseria:Kenneth Lonergan
W skrócie:Lee Chandler wraca do rodzinnego miasteczka, by zgodnie z wolą zmarłego brata zaopiekować się jego synem. Musi się zmierzyć z dramatem sprzed lat, który skazał go na samotne życie w Bostonie.
Dwa Oscary - za scenariusz i rolę Caseya Afflecka - dla opowieści o mężczyźnie, który po śmierci brata decyduje się na przejęcie opieki nad nastoletnim bratankiem, co niesie nieoczekiwane konsekwencje.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 17 lipca
dziś
3:40 HBO 2
piątek, 20 lipca
za 3 dni
16:50 HBO 3
sobota, 21 lipca
za 4 dni
7:40 HBO 3
niedziela, 29 lipca
za 12 dni
16:40 HBO 2
poniedziałek, 30 lipca
za 13 dni
8:40 HBO 2

Opis

Lee Chandler (Casey Affleck), zamknięty w sobie dozorca, po śmierci starszego brata (Kyle Chandler) wraca do rodzinnego miasteczka, by zgodnie z wolą zmarłego zaopiekować się jego synem Patrickiem (Lucas Hedges). Spotyka swoją byłą żonę Randi (Michelle Williams). Musi się zmierzyć z dramatem sprzed lat, który zmusił go do wyjazdu z miasta i skazał na samotne życie w Bostonie. Uhonorowany Oscarami za najlepszy scenariusz oraz wybitną, powściągliwą rolę Caseya Afflecka (aktor otrzymał także Złoty Glob) poruszający dramat, w którym depresyjny realizm podkreślony przez podniosłą muzykę miesza się z czarnym humorem.

Nagrody

Oscar - scenariusz oryginalny, Oscar - aktor pierwszoplanowy

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)