Mama w opałach

Mama w opałach

5.0/10 4.6/10

(Motherhood)

KOMEDIA USA 2009   od 12 lat
Występują:Uma Thurman, Anthony Edwards, David Schallipp, Matthew Schallipp
Reżyseria:Katherine Dieckmann
W skrócie:Blisko 40-letnia Eliza Welch jest pochłonięta wychowywaniem swoich dzieci. Mimo to bierze udział w konkursie na esej o macierzyństwie.
Pochłonięta całkowicie sprawami domu, niepracująca matka ma wyprawić niezapomniane urodziny dla swej sześcioletniej córki, co może okazać się wyzwaniem ponad siły.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Manhattan. Blisko 40-letnia Eliza Welch (Uma Thurman) doskonale wie, że macierzyństwo to ciężka praca na pełnym etacie. Jej mąż Avery (Anthony Edwards) jest stale nieobecny albo zajęty, więc to na niej spoczywa obowiązek opieki nad dwójką dzieci. Każdy dzień w życiu kobiety to pasmo niekończących się powinności. Po wyprawieniu do szkoły córki Clary (Daisy Tahan) Eliza zajmuje się dwuletnim synkiem (Matthew i David Schallipp). W międzyczasie musi jeszcze wyprowadzać psa na spacer, robić domowe porządki i zakupy. Szóste urodziny córki okazują się jednak dniem krytycznym. Do rutynowych zajęć pani Welch dochodzi bowiem zorganizowanie niezapomnianego przyjęcia i kupno prezentów. Zabieganą przyjaciółkę dzielnie wspiera Sheila Minnie Driver). Mimo natłoku obowiązków, Eliza stara się znaleźć chwilę na prowadzenie bloga i udział w konkursie na najlepszy esej, w którym termin dostarczenia prac upływa o północy. Tematem jest odpowiedź na pytanie, co oznacza dla niej macierzyństwo... Trzeci z kolei film w dorobku Katherine Dieckmann, która przed debiutem na dużym ekranie zbierała doświadczenia realizując wideoklipy, m.in. dla R.E.M.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)