Mam zamek 3: Pałac Brody (5)

Mam zamek 3: Pałac Brody (5)

serial dokumentalny Polska 2025   od 12 lat
Reżyseria:Jerzy Skolimowski
W skrócie:Pałac w Brodach utracił swoją dawną świetność. Michał Wójcik odwiedza przedsiębiorcę, który z determinacją i energią rozpoczął trudny proces odbudowy tej historycznej rezydencji.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 14 maja
za 3 dni
9:50 PLANETE+

Opis

Michał Wójcik po raz kolejny odwiedza ludzi ratujących zabytki, które niemal zniknęły z mapy Polski. Spotyka się z właścicielami zamków i pałaców, którzy przywracają zrujnowanym budynkom dawną świetność. Spadkobiercy i pasjonaci remontują zaniedbane obiekty, by stworzyć w nich dom, hotel lub centrum kultury. Widzowie mogą podziwiać różnorodność stylów architektonicznych i inspirujących pomysłów na nowe życie.

W tym odcinku

Ozdobne wejście do Pałacu w Brodach podtrzymują cztery rzeźbione postacie siłaczy. Można jednak powiedzieć, że jest ich pięciu. Tym dodatkowym jest Maciej Jusiel - przedsiębiorca, który kupuje zniszczony obiekt i podejmuje się ambitnego zadania przywrócenia mu dawnej świetności. Z determinacją i energią rozpoczyna trudny proces odbudowy, chcąc ocalić historyczną rezydencję od zapomnienia i nadać jej nowe życie.