Małżeńskie porachunki

Małżeńskie porachunki

5.3/10

(Draeberne fra Nibe)

KOMEDIA KRYMINALNA Dania 2017   od 16 lat
Występują:Ulrich Thomsen, Nicolas Bro, Mia Lyhne, Lene Maria Christensen
Reżyseria:Ole Bornedal
W skrócie:Ib i jego kumpel Edward tkwią w nieszczęśliwych małżeństwach. Każdy z nich chętnie porzuciłby swoją żonę i zaczął wszystko od nowa. Decydują się wynająć pochodzącego z Rosji płatnego mordercę.
Osiągnąwszy stosowne zyski z nielegalnej działalności, dwaj panowie postanawiają wynająć płatnego zabójcę (Marcin Dorociński) do wyeliminowania swoich żon. Ale panie okazują się sprytniejsze.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ib (Nicolas Bro) i jego kumpel Edward (Ulrich Thomsen) tkwią w nieszczęśliwych małżeństwach. Każdy z nich chętnie porzuciłby swoją żonę i zaczął wszystko od nowa. Zarobione na czarno pieniądze pozwoliłby im na dostatnie życie, najpierw jednak przyjaciele muszą uporządkować sprawy matrymonialne. Wreszcie decydują się wynająć pochodzącego z Rosji płatnego mordercę (Marcin Dorociński), aby ten pozbył się obu kobiet (Mia Lyhne i Lene Maria Christensen). Na ich nieszczęście szybko okazuje się, że panie mają w sobie więcej sprytu niż ich wybrankowie. W obsadzie znaleźli się m.in. Nicolas Bro, zdobywca dwóch nagród Roberta, oraz trzykrotnie nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej Ulrich Thomsen, a także Marcin Dorociński, laureat gdyńskich Złotych Lwów. Na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Fantasy w Brukseli produkcja zdobyła tytuł "najlepszego europejskiego filmu".

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)