Mały wielki człowiek

8.0/10 7.6/10

(Little Big Man)

WESTERN USA 1970   od 12 lat
Występują:Dustin Hoffman, Faye Dunaway, Chief Dan George, Martin Balsam
Reżyseria:Arthur Penn
W skrócie:121-letni Jack Crabb (Dustin Hoffman) wspomina swoje niezwykle burzliwe życie. Wychowywał się na Dzikim Zachodzie wśród Czejenów, będąc w rzeczywistości białym Amerykaninem z obszarów pogranicza.
Ucharakteryzowany na 120-latka dokonuje rozrachunku z legendą Dzikiego Zachodu. Analizuje stosunki amerykańsko-indiańskie na przykładzie losów białego pioniera, którego los rzucił między Indian.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

121-letni Jack Crabb (Dustin Hoffman) wspomina swoje niezwykle burzliwe życie, którego tłem są przełomowe wydarzenia w historii XIX-wiecznej Ameryki. Wychowywał się na Dzikim Zachodzie wśród Czejenów, będąc tak naprawdę białym Amerykaninem z obszarów pogranicza. W żadnej z kultur nie mógł odnaleźć swojego miejsca. Ożenił się z Indianką, a następnie był świadkiem jej śmierci z rąk ludzi generała Custera (Richard Mulligan). Przewrotny los uczynił go rewolwerowcem, osadnikiem, handlarzem, przewodnikiem, świadkiem bitwy nad Little Bighorn i pomocnikiem Dzikiego Billa Hickoka (Jeff Corey)... Adaptacja powieści Thomasa Bergera z 1964 roku łącząca western, czarną komedię i dramat.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)