Małpy bez tajemnic: Rodzina przede wszystkim (2)

(Monkeys Revealed: Family Matters)

FILM PRZYRODNICZY Wielka Brytania 2014
Reżyseria:Giles Badger, Gavin Boyland, Rosie Thomas
W skrócie:Autorzy serii próbują prześledzić więzy rodzinne i relacje między naczelnymi. Dokumentaliści zabiorą widzów do schroniska dla sierot szympansów karłowatych, które straciły rodziców wskutek polowań.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dokumentaliści odkrywają sekrety przedstawicieli rzędu naczelnych. Przyglądają się zwyczajom i zachowaniom orangutanów, małpiatek czy makaków i omawiają ich cechy charakterystyczne oraz najważniejsze umiejętności.

Autorzy serii próbują prześledzić więzy rodzinne i relacje między naczelnymi. Ludzie są częścią niezwykłej grupy złożonej z setek gatunków osobliwych, barwnych i dzielnych zwierząt, które żyją niemal na całym świecie. Małpy człekokształtne, do których się zaliczamy, małpy wąskonose i szerokonose oraz tak zwane małpiatki, należą do rzędu naczelnych. Szczególnie miejsce zajmują wśród nich szympansy karłowate - bonobo - najbliżsi ludziom krewni zamieszkujący Demokratyczną Republikę Konga. Dokumentaliści zabiorą widzów do jedynego na świecie schroniska dla szympansów karłowatych. Mieszkają w nim sieroty, które straciły rodziców wskutek polowań kłusowników.

Twórcy (pokaż wszystkich)