Magiczne Święto Dziękczynienia

Magiczne Święto Dziękczynienia

6.0/10 6.6/10

(An Old Fashioned Thanksgiving)

DRAMAT OBYCZAJOWY Kanada/USA 2008   od 12 lat
Występują:Jacqueline Bisset, Tatiana Maslany, Helene Joy, Ted Atherton
Reżyseria:Graeme Campbell
W skrócie:Wdowa Mary musi odpracować dług u właścicielki farmy i nie siądzie przy stole w Święto Dziękczynienia. Jej córka wpada na pewien pomysł.
Czytając Louisę May Alcott: rodzinny obiad w Dzień Dziękczynienia w New Hampshire tuż po wojnie secesyjnej przywraca tradycyjne znaczenie tego święta zgody i pojednania. Do zadumy.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rok 1860, USA. Wdowa Mary Basset (Helene Joy) ciężko pracuje na farmie, by utrzymać siebie, córki Mathildę, zwaną Tilly (Tatiana Maslany), i Prudence (Vivien Endicott Douglas) oraz syna Solomona (Gage Munroe). Zbliża się właśnie Święto Dziękczynienia. Ponieważ Mary musi odpracować dług, jaki ma u właścicielki farmy, pani Hopkins (Paula Boudreau), prawdopodobnie nie zasiądzie z dziećmi przy świątecznym stole. W tej smutnej sytuacji Tilly wpada na pewien pomysł. Postawia napisać do swojej zamożnej babci Isabelli (Jacqueline Bisset) i poprosić o przyjazd. Przed laty kobieta zerwała stosunki ze swoją córką, gdyż nie mogła pogodzić się z tym, że poślubiła ona mężczyznę o niższym statusie społecznym. Święto nieoczekiwanie staje się okazją do pojednania.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)