Mad Max

6.9/10 6.8/10
FILM SF Australia 1979   od 16 lat
Występują:Mel Gibson, Joanne Samuel, Hugh Keays-Byrne, Steve Bisley
Reżyseria:George Miller
W skrócie:Z gangami motocyklowymi walczy w Australii oddział policji do zadań specjalnych. Jednym z funkcjonariuszy jest Max Rockatansky.
Klasyk współczesnego kina akcji: w zdziczałym świecie po zagładzie atomowej dzielny policjant próbuje zaprowadzić dawny porządek. Mela Gibsona pociąg do Hollywood.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Przyszłość. Pustynne tereny Australii są siedzibą gangów motocyklistów, siejących postrach wśród użytkowników autostrad. Ze zmotoryzowanymi bandytami walczy świetnie uzbrojony oddział policji do zadań specjalnych. Jednym z funkcjonariuszy jest Max "Mad" Rockatansky (Mel Gibson). Pewnego razu podczas pościgu nieumyślnie doprowadza on do śmierci lidera gangu motocyklowego, Nocnego Jeźdźca. Od tamtej pory pobliskie miasto jest nękane przez członków gangu, którzy szukają zemsty. Wkrótce bezwzględni motocykliści zabijają przyjaciela Maksa, Jima Goose'a (Steve Bisley). Po tym tragicznym wydarzeniu Max z polecenia swojego szefa Macaffee'a (Roger Ward) wyjeżdża wraz z żoną i synem na urlop. Na jego drodze jednak ponownie stają bandyci, którzy mordują jego rodzinę. Policjant rozpoczyna pogoń za tymi, którzy pozbawili go najbliższych. By nie liczyć się z prawem, postanawia odejść z policji. Jest to jedyny sposób, by dokonać zemsty. Pierwsza ważna rola w dorobku Mela Gibsona. Zagrał on również w następnych częściach filmu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)