Luther (4)

Luther

sezon 1 odc. 4

8.0/10
serial kryminalny Wielka Brytania 2010   od 16 lat
Występują:Idris Elba, Paul McGann, Dermot Crowley, Ruth Wilson
W skrócie:Henry Madsen obudził się ze śpiączki.Luthera łączą z seryjnym zabójcą traumatyczne przeżycia sprzed miesięcy. Tymczasem musi jednak skupić się na zabójstwie czterech młodych kobiet.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Detektyw John Luther niejednokrotnie nagina prawo, by schwytać przestępców, czym często naraża się swoim przełożonym. Bezkompromisowy policjant wraca do pracy po długim urlopie, na który został wysłany z powodu traumy, której doświadczył podczas jednej z akcji. Pierwsze śledztwo, które podejmuje, dotyczy zabójstwa rodziców genialnej Alice Morgan. Policjanta i córkę ofiar zaczyna łączyć wyjątkowa więź. Jednocześnie John musi uporać się z problemami osobistymi. Pragnie naprawić swoje małżeństwo z Zoe, które bardzo ucierpiało z powodu jego pracy.

W tym odcinku

Luther jest zaniepokojony, gdy dowiaduje się, że Henry Madsen obudził się ze śpiączki. Policjanta łączą z seryjnym zabójcą traumatyczne przeżycia sprzed miesięcy. Tymczasem Luther musi jednak skupić się na śledztwie, które mu przydzielono. Dotyczy ono morderstw czterech młodych kobiet. Ofiary zginęły w czterech różnych dzielnicach Londynu. Pomimo monitoringu i ogromnej ilości świadków, nie udaje się ustalić dokładnego przebiegu zdarzeń. Detektyw jest przekonany, że uderzy on ponownie jeszcze tej samej nocy. Jednocześnie Luthera czeka poważna rozmowa z Alice.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także