Luther (3)

Luther

sezon 1 odc. 3

7.9/10
serial kryminalny Wielka Brytania 2010   dla dorosłych
Występują:Idris Elba, Paul McGann, Dermot Crowley, Ruth Wilson
W skrócie:Zostaje porwana młoda matka Kirsten Ross. Luther podejrzewa zafascynowanego okultyzmem pisarza Burgessa i zastanawia się czy sprawę można połączyć z morderstwem sprzed dziesięciu lat.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Detektyw John Luther niejednokrotnie nagina prawo, by schwytać przestępców, czym często naraża się swoim przełożonym. Bezkompromisowy policjant wraca do pracy po długim urlopie, na który został wysłany z powodu traumy, której doświadczył podczas jednej z akcji. Pierwsze śledztwo, które podejmuje, dotyczy zabójstwa rodziców genialnej Alice Morgan. Policjanta i córkę ofiar zaczyna łączyć wyjątkowa więź. Jednocześnie John musi uporać się z problemami osobistymi. Pragnie naprawić swoje małżeństwo z Zoe, które bardzo ucierpiało z powodu jego pracy.

W tym odcinku

Młoda matka Kirsten Ross zostaje porwana. Luther podejrzewa zafascynowanego okultyzmem pisarza Luciena Burgessa. On i jego partner Ripley zastanawiają się, czy sprawę można połączyć z morderstwem, które popełniono przed dziesięciu laty. Muszą jednak działać szybko. Tymczasem partner Zoe zostaje pobity. Kobieta sądzi, że Luther dopuścił się tego czynu i składa na niego skargę. Szybko okazuje się jednak, że z pobiciem wiąże się znacznie bardziej skomplikowana intryga. Luther otrzymuje z anonimowego źródła nagranie całej napaści.

Występują (pokaż wszystkich)