Luther (2)

Luther

sezon 1 odc. 2

7.9/10
serial kryminalny Wielka Brytania 2010   dla dorosłych
Występują:Idris Elba, Paul McGann, Dermot Crowley, Ruth Wilson
W skrócie:Luther z pomocą detektywa Justina Ripleya bada sprawę śmierci dwóch funkcjonariuszy policji. Tymczasem dochodzi do strzelaniny, w której ginie kolejny stróż prawa.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 16 września
dziś
2:55 Cinemax 2
poniedziałek, 16 września
dziś
22:35 Cinemax 2

Opis

Detektyw John Luther niejednokrotnie nagina prawo, by schwytać przestępców, czym często naraża się swoim przełożonym. Bezkompromisowy policjant wraca do pracy po długim urlopie, na który został wysłany z powodu traumy, której doświadczył podczas jednej z akcji. Pierwsze śledztwo, które podejmuje, dotyczy zabójstwa rodziców genialnej Alice Morgan. Policjanta i córkę ofiar zaczyna łączyć wyjątkowa więź. Jednocześnie John musi uporać się z problemami osobistymi. Pragnie naprawić swoje małżeństwo z Zoe, które bardzo ucierpiało z powodu jego pracy.

W tym odcinku

Luther z pomocą detektywa Justina Ripleya bada sprawę śmierci dwóch funkcjonariuszy policji. Wydaje się, że zastrzelono ich bez żadnego powodu. Detektywi ustalają personalia zabójcy. Tymczasem dochodzi do strzelaniny, w której ginie kolejny stróż prawa. Alice zaczyna interesować się przeszłością Luthera. Ku jego przerażeniu kobieta dowiaduje się, co zaszło podczas aresztowania Madsena.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także