Luther (2)

Luther

sezon 1 odc. 2

serial kryminalny Wielka Brytania 2010   od 16 lat
Występują:Idris Elba, Paul McGann, Dermot Crowley, Ruth Wilson
W skrócie:Luther z pomocą detektywa Justina Ripleya bada sprawę śmierci dwóch funkcjonariuszy policji. Tymczasem dochodzi do strzelaniny, w której ginie kolejny stróż prawa.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Detektyw John Luther niejednokrotnie nagina prawo, by schwytać przestępców, czym często naraża się swoim przełożonym. Bezkompromisowy policjant wraca do pracy po długim urlopie, na który został wysłany z powodu traumy, której doświadczył podczas jednej z akcji. Pierwsze śledztwo, które podejmuje, dotyczy zabójstwa rodziców genialnej Alice Morgan. Policjanta i córkę ofiar zaczyna łączyć wyjątkowa więź. Jednocześnie John musi uporać się z problemami osobistymi. Pragnie naprawić swoje małżeństwo z Zoe, które bardzo ucierpiało z powodu jego pracy.

W tym odcinku

Luther z pomocą detektywa Justina Ripleya bada sprawę śmierci dwóch funkcjonariuszy policji. Wydaje się, że zastrzelono ich bez żadnego powodu. Detektywi ustalają personalia zabójcy. Tymczasem dochodzi do strzelaniny, w której ginie kolejny stróż prawa. Alice zaczyna interesować się przeszłością Luthera. Ku jego przerażeniu kobieta dowiaduje się, co zaszło podczas aresztowania Madsena.

Występują (pokaż wszystkich)