Ludzie i bogowie: Żelazny Ernst (8)

Ludzie i bogowie: Żelazny Ernst (8)

serial historyczny Polska 2020   od 12 lat
Występują:Jacek Knap, Dawid Dziarkowski, Marianna Zydek, Anna Karczmarczyk
Reżyseria:Bodo Kox
W skrócie:Do oddziału dołącza chorąży o pseudonimie Zimny. Dager rozpoznaje w nim Marczewskiego, z którym kiedyś pracował. Jednostka Pazur ma za zadanie zlikwidować Ernsta Ruddfelda, Grochola oraz Kowala.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Trwa druga wojna światowa. Członkowie Polskiego Państwa Podziemnego wciąż zaciekle walczą z okupantem. W Polsce panuje terror, a społeczeństwo ogarnia strach i demoralizacja. W tych ekstremalnych warunkach w strukturach kontrwywiadu KG ZWZ/AK powołany zostaje oddział o kryptonimie Pazur. Jednym z zadań jego członków jest wymierzanie sprawiedliwości osobom, które okazały się zdrajcami narodu polskiego. Dowódca Pazura jest sumienny i opanowany porucznik Leszek "Onyks" Zaręba (Jacek Knap). Najwyższą wartością jest dla niego honor. W jego przyjacielu, podchorążym Tadeuszu Korzeniewskim, pseudonim "Dager" (Dawid Dziarkowski), rodzi się z kolei żądza zemsty.

W tym odcinku

Do oddziału dołącza chorąży o pseudonimie Zimny. Dager rozpoznaje w nim Marczewskiego, z którym pracował w Zakładzie Oczyszczania Miasta i z którym nie jest w najlepszych stosunkach. Jednostka Pazur ma za zadanie zlikwidować Ernsta Ruddfelda, szmalcownika Grochola oraz konfidenta Kowala. Korzeniewski postanawia nie dopuścić Zimnego do udziału w misji przeciwko Ruddfeldowi. Podczas akcji wymierzonej w Kowala dochodzi do komplikacji. Dager, Żbik, Wilk, Atos, Aramis i Kiecal zostają zatrzymani. Bronka widzi, że jej synek bardzo polubił Onyksa. Decyduje się zaproponować mu, by z nimi zamieszkał. Kiedy jednak dowiaduje się, czym tak naprawdę zajmuje się jej ukochany, wpada w rozpacz. Leszek nie zamierza dla niej rezygnować z działalności w konspiracji.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także