Lucyfer (1/13)

Lucyfer (1/13)

(Lucifer: Pilot)

serial kryminalny USA 2016   od 12 lat
Występują:Tom Ellis, Lauren German, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris
Reżyseria:Len Wiseman
W skrócie:Lucyfer spotyka się z przyjaciółką, której pomógł rozpocząć karierę w show-biznesie. Kiedy spacerują po ulicach Los Angeles, z mijającego ich samochodu padają strzały. Dziewczyna zostaje zamordowana.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Lucifer Morningstar (Tom Ellis) porzuca piekło, by rozpocząć nowe życie w Los Angeles. Otwiera tam luksusowy piano bar. Poznaje też detektyw Chloe Decker (Lauren German), której nieoficjalnie pomaga w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. Wykorzystuje do tego swoją nieśmiertelność, a także inne nadprzyrodzone talenty. Fascynacja Lucyfera piękną policjantką niepokoi jego przyjaciółkę, Maze (Lesley-Ann Brandt), demona w ciele młodej kobiety, która przybyła na Ziemię razem z Królem Ciemności. Serial nawiązuje do komiksów DC Comics Mike'a Careya z lat 1999-2006, liczący 75 zeszytów), w których wygląd tytułowego bohatera był wzorowany na Davidzie Bowie. Za serialową adaptację "Lucyfera" odpowiada Tom Kapinos ("Californication"). Jest autorem scenariusza, reżyserem i producentem wykonawczym serialu.

W tym odcinku

Lucyfer spotyka się z przyjaciółką, której kiedyś pomógł rozpocząć karierę w show-biznesie. Kiedy spacerują po ulicach Los Angeles, z mijającego ich samochodu padają strzały. Dziewczyna zostaje zamordowana. Lucyfer pragnie za wszelką cenę dopaść zleceniodawcę. Jednocześnie musi poradzić sobie z wizytami brata, anioła, który usiłuje nakłonić go do powrotu do piekła.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)